Beyaz Tavşanı HUDSON Arnavutköy’de Takip Edin!
1 Aralık 2016
HUDSON ve MARTINEZ’de Porcini Mantarlı Tadım Günleri
9 Kasım 2017

UkaLife mekanlarından Hudson Arnavutköy, HudsonArt projesi kapsamında BuBiProje ile yaptığı işbirliği ile yeni bir sergiye ev sahipliği yapıyor.

17 Ekim’de kapılarını izleyiciye acacak olan sergi “TIMEKEEPER” adını taşıyor. HudsonArt kapsamında gerçekleştirilen altıncı sergi olan Timekeeper, sezonun ilk karma sergisi olarak karşımıza çıkıyor.

Mert Acar, Can Akgümüş, Seçkin Uysal ve Bekir Kıraç’ın işlerine ev sahipliği yapan sergi ‘an’ a odaklanıyor. Genç kuşak fotoğraf sanatçılarının işlerinden yapılan seçki, natürmort estetiği taşırken fotoğrafın birincil özelliği olan anı dondurma, doğayı bu yolla ölümsüzleştirme niteliğinin altını çiziyor. Bu noktadan yola çıkarak “Timekeeper” adını taşıyan sergi, sanatçıları zamanı tutan, donduran, hatta kaydeden kişiler olarak konumlandırırken izleyiciyi ise bu deneyime şahit olmaya davet ediyor. Çağdaş fotoğraf sanatının dilini gözler önüne seren sergi hem siyah beyaz hem de renkli işlere ev sahipliği yapıyor.

Doğa ve insan ilişkisine odaklanan işler de her sanatçının kendine has bir dil kurguladığı görülüyor. Bu ilişkide kimi zaman bireyi doğaya, özüne duyduğu özlemle görürken, kimi zaman da insanın bilerek veya bilmeyerek doğaya yaptığı müdahaleleri karşımıza çıkıyor.

Mert Acar, Can Akgümüş, Seçkin Uysal ve Bekir Kıraç’ın farklı teknik ve farklı üsluplardaki fotoğraflarına ev sahipliği yapan sergi Hudson Arnavutköy’de Kasım sonuna kadar görülebilir.