Arnavutköy Hudson’da Berkay Buğdanoğlu ile Sanat Rüzgarı

Ozan UZUN “Shade” Sergisi ile Arnavutköy Hudson’da
1 Şubat 2016
HUDSON Arnavutköy’de Ters Köşe Sergi
1 Mayıs 2016

Arnavutköy Hudson’da Berkay Buğdanoğlu ile Sanat Rüzgarı

Sanatla iç içe olan Hudson, BuBiProje ile ortaklaşa gerçekleştirdiği “Building Art Wall” projesi kapsamında genç sanatçılarla her ay farklı yeni proje ve sergilere imza atıyor.Uluslararası ve yerel sanat ortamında bir çok proje yapmış olan Berkay Buğdanoğlu’nun “Drawn” adını taşıyan proje sergisi ise 14 Mart-10 Nisan 2016 tarihleri arasında Hudson Arnavutköy’de gerçekleşiyor.

Berkay Buğdanoğlu, Hudson’da gerçekleşecek projesinde alışıldık işlerinin dışına çıkıyor.
Genel olarak çalışmalarını hazır halde bulduğu metal tabakaları paslandırıp, yıllandırarak yapan sanatçı “Drawn” projesinde bunun dışına çıkarak figüratif illüstrasyonlar ve limitli sayıda basılmış kağıt işlerini sergileyecek. Buğdanoğlu, kaos ve kaosun karşısında duran güçler üzerine kurguladığı ve Mixer’de sergilenmiş Chaoskampf serisinin devamı niteliğinde olan bu işleri ile bu kavgaya dair figüratif izlenimler yaratıyor.


BuBiProje Kimdir?

BuBiProje, çağdaş sanat projeleri yaratan ve yeni düşünce biçimleri üreten bağımsız bir platform olarak kurulmuştur. Çağdaş sanatın günlük hayatta daha fazla yer bulabilmesine katkı sağlamayı, daha geniş kitlelerin sanatla entegre olabilmesi için gerekli alanlar yaratmayı, yenilikçi çağdaş sanat akımlarını tanıtmayı, sergiler düzenlemeyi, sanat projeleri geliştirmeyi amaçlamaktadır.BuBiProje, Hudson Arnavutköy ile ortaklaşa gerçekleştirdiği ‘Building Art Wall’ projesinde genç sanatçılarla günlük hayatında sanata yer vermek isteyen Hudson misafirlerini bir araya getirmeyi hedeflemektedir.