Arnavutköy’e Kalıcı Miras ‘’HUDSON’’

HUDSON Arnavutköy’de Ters Köşe Sergi
1 Mayıs 2016
Baştan Çıkaran Sergi “Aphrodisiac” Hudson Arnavutköy’de
1 Ekim 2016

Arnavutköy’e Kalıcı Miras ‘’HUDSON’’

Sıkça adından bahsettiren Hudson; uzun süredir ismi, tarzı, dekorasyonu ile yaratıcıları Uğur Karabayır ve Serhan Akıncı’nın ‘’New Yorker French Braserrie’’ konsepti ile düşledikleri ve hatta Uğur Karabayır’ın New York seyahati sırasında esinlenerek adına yıllar önce karar verdiği ‘’HUDSON’’ Arnavutköy’de hayat bularak serüvenine 2016 itibari ile başladı.

Özel yemekleri, imzalı kokteylleri ve Fransız kahvaltısı ile HUDSON, İstanbul’da imza niteliğinde lezzetler, servis kalitesi ve aktiviteler ile fark yaratan ve Arnavutköy’un en iyi miraslarından birisi olmaya aday.

‘’Trüflü Risotto’’, ‘’Bruschetta Mix’’, ‘’Pancar Salatası’’, ‘’Trüflü Patates’’, ‘’Izgara Granyöz’’ gibi tadından vazgeçemeyeceğiniz lezzetleri, yaratıcı menüsünde bulmanız mümkün.

HUDSON, tatlı aşıklarını da unutmayarak Macaron’dan, Sütlaç Brule’ye ve kendine özel farklı yorumu ile Lokma gibi klasik tatlara da menüsünde yer vermeyi kendine ilke edinerek sizleri baştan çıkartmayı hedefliyor.

İyi yemek, iyi müzik ve sanat konsepti ile HUDSON, kokteyl menüsünde de bir hayli iddialı. ‘’Hudson Mule’’, ‘’Passion Elyxe’’ kokteyller arasında favorilerden…

Akşam yemeğinin ardından bar konseptine dönüşen Hudson’ın kapısı, iyi müzik dinlemek ve eğlenmek isteyenlere de sonuna kadar açık.

HUDSON’ın Özel Tarzı

HUDSON, benzersiz lezzetlerinin yanı sıra ‘’New Yorker French’’ tarzı ve kendine özgü dekorasyonu ile sizleri çağırıyor!
Mimar Mehmet Yücebaşoğlu’nun imzasını taşıyan ve dekorasyonu ile bir hayli dikkat çeken Hudson, yine kendi çizgisine ve tarzına uygun aksesuarlar seçerek farklılığını Belçika’dan özel seçtikleri retro, özel kesim bardakları ile gözler önüne seriyor.

Dekorasyonunda renk olarak ağırlıklı yeşili tercih eden Hudson, oturduğunuz an gözünüze takılan özel üretim Yeşil su şişeleri başta olmak üzere yine özel üretim peçeteler ve tabaklar ile sizi evinizdeymişcesine içine çekiyor.
İstanbul’da benzeri olmayan bir konseptle farklı yerler ve lezzetler arayanlar için Arnavutköy’de hergün kapıları açık.

HudsonART

Sanatla iç içe olan Hudson, BuBiProje ile ortaklaşa gerçekleştirdiği “Building Art Wall” projesi kapsamında genç sanatçılarla her ay farklı yeni proje ve sergilere imza atıyor.


Ayın Lezzet Önerileri

Bu ay Hudson’ın hala denemediyseniz tadı alışkanlık yapacak vazgeçilmez lezzetlerinden birkaç tanesi ile sizi tanıştırmak istiyoruz.

  • Izgara Bonfile, karamalize soğan ile hazırlanan trüflü patates püresi ve ızgara bonfileye ızgara istiridye mantarı eşlik ediyor. Hem görüntüsü hem de kokusu ile yemek için can atacaksınız…
  • Horseradish soslu Steak Tartar, Hudson’ın spesiyallerinden… Hudson’ın özel fesleğen sosu ile hazırlanan tartarı mutlaka denemelisiniz…
  • Hem formunu korumak hem de damak zevkine düşkün kişilerin vazgeçilmez tercihi Kinoa Salatası. Fırın balkabağı ve yine Hudson’ın özel salatalık ile hazırlanan sosu ile karşınızda Kinoa Salatası.
  • Bugüne kadar denediğiniz tagliatelleleri size unuttaracak kadar iddialı bir seçim dememiz doğru olur. Deniz Mahsullü Tagliatelle. Karides, ahtapot vongolenin Hudson’ın özel domates sosu ile flörtünden doğan harika lezzet.
  • Hudson’ın nefis tatlılarının yanı sıra her gün taze olarak hazırlanan, sabah saatlerinden akşama kadar (tabi eğer kalırsa) bulabileceğiniz, barda görücüye çıkan tartları ve ekleri denemeyi asla unutmayın. Pastacı kreması ve taze böğürtlen, frenk üzümü gibi kırmızı meyvelerden oluşan ekleri için ne söylense az. Mutlaka deneyin…
  • Gününüzü harika bir kokteyl ile noktalamanız ve tüm günün stresini atmanız için, Hudson yine en iyileri sizin için seçti… Passion Elyxe’i şiddetle tavsiye ediyoruz!